ANKARALI GENÇ MİLLİ YÜZÜCÜ EREN AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ

Eren Kuru, 200 metre kelebek yarışlarında Avrupa 7.si olurken milli forma ile girdiği 4x200 metre serbest bayrak yarışlarında da Avrupa 3.lüğü ile yurda döndü.

ANKARALI GENÇ MİLLİ YÜZÜCÜ EREN AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ
SPOR 10.07.2024 15:32:00 0

Litvanya’nın Vilnius kentinin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda milli forma altında mücadele eden yüzücülerimiz, yapılan müsabakaların ardından önce isimlerini finale yazdırma başarısı gösterirken ardından rekorların da yeni sahibi oldu.

Yarışmaya damga vuran Fenerbahçe Spor Kulübü sporcusu Eren Kuru, 200 metre kelebek yarışlarında Avrupa 7.si olurken milli forma ile girdiği 4x200 metre serbest bayrak yarışlarında da Avrupa 3.lüğü ile yurda döndü.

Küçük yaştan beri birçok müsabakaya giren Kuru, uluslararası müsabakalarda ay-yıldızı temsil etmenin gururundan bahsederek “Birçok rekorlar kırdım, yarışlar kazandım fakat dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen turnuvalar ve şampiyonalarda ülkemi temsil etmek ve madalyalar kazanmak gururların en büyüğü. Bize inanan ve güvenen herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah nice şampiyonluklar ve madalyalarla ülkemizi temsil etmeyi, bayrağımızı dalgalandırmayı sürdüreceğiz.” dedi.


YAZARLAR