"Milliyetçi Hareketin 55 yıllık tertemiz geçmişinin lekelenmeye çalışılıyor"

Milliyetçi Hareket Partisi MDK Başkanı Bahadır Alperen, sosyal medya üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

SİYASET 1.07.2024 22:41:00 0

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu (MDK) Başkanı Bahadır Alperen, ‘Okyanus ötesi müdahalelerle MHP'nin tüzel kişiliğinin açıkça hedef alındığının ortada olduğu bir operasyonda, Ülkücü Milliyetçi Hareketin 55 yıllık tertemiz geçmişinin lekelenmeye çalışıldığın bildirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi MDK Başkanı Bahadır Alperen, sosyal medya üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

 

Mahkeme kararını eleştirdi 

Alperen, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

5271 sayılı Ceza Muhakemeleri Kanunu’nda yer alan, 237. Maddenin 1. Fıkrası, kamu davasına katılma şeklini açıklamıştır.

“Mağdur, suçtan zarar gören gerçek ve tüzel kişiler ile malen sorumlu olanlar, ilk derece mahkemesindeki kovuşturma evresinin her aşamasında hüküm verilinceye kadar şikayetçi olduklarını bildirerek kamu davasına katılabilirler.”

Mezkur kanunun ilgili maddesi son derece açık olup, Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nin partimizin katılma talebinin reddi yönündeki ara kararı hukuka aykırılık teşkil etmiştir.

Okyanus ötesi müdahalelerle Milliyetçi Hareket Partisi tüzel kişiliğinin açıkça hedef alındığının ayan beyan ortada olduğu bir operasyonda, Ülkücü Milliyetçi Hareketin 55 Yıllık tertemiz geçmişinin lekelenmeye çalışıldığı aşikardır.

Ülkücü düşmanı olan ya da hayatı boyunca davamızdan nemalanan bir takım şahsiyet yoksunlarının ve 5. Kol faaliyeti siyasetçilerinin, ortak nokta Milliyetçi Hareket Partisi’ne saldırı olunca erken saatlerde duruşma salonunu doldurmaları, popülizm yaratma amaçlarını ortaya koymaktadır.

Meşru ve hukuki bir zeminde hak ve menfaatlerinin zedelenmemesi adına kamu davasına katılmaya ilişkin müracaatı red edilen Milliyetçi Hareket Partisi ve bu kutlu davanın temsilcileri yasal yollardan hak aramaya ve talep etmeye devam edecektir."

Ankara/www.ucuncusayfahaber.com.tr


YAZARLAR