Türkiye'nin gururu Kürşat Çavuşoğlu, Dünya Şampiyonu!

Türkiye'nin gururu Kürşat Çavuşoğlu, Dünya Şampiyonu!

Türkiye
SPOR 27.06.2024 17:53:00 0

Kürşat Çavuşoğlu, Fransa’nın gözde sahil beldesi Saint-Topez’de 16-23 Haziran tarihleri arasında düzenlelen 43.Dünya Tıp ve Sağlık Oyunları'nda (Medigames-43.World Medical and Health Games) masa tenisi branşında Türkiye’ye tek erkek ve çift erkeklerde 2 altın madalya kazandırdı.

 

 

Kürşat Çavuşoğlu, şampiyonanın tek erkekler finalinde Avusturya’lı rakibi Walter Povysil’i 3-0 yenerek 6.kez dünya şampiyonu oldu. Çift erkeklerde de ise Kürşat Çavuşoğlu, Brezilyalı partneri Aydano Ferraz ile altın madalyanın sahibi oldular.

Tıp Olimpiyatları olarak da adlandırılan organizasyonda futbol ve basketbolun yanı sıra atletizm, bisiklet, yüzme, tenis, masa tenisi, baminton, judo, voleybol, biatlon ve satranç gibi spor dallarında sporcular, olimpiyat ruhuna sahip çıkarak birbirine üstünlük sağlamaya çalıştı. 5 farklı kıtadan 42 ülke sporcusunun katıldığı yarışlarda sporcumuz zorlu rakipleri arasından dereceye girebilmek için inanılmaz bir mücadele ortaya koydu

 

 

Sağlık olimpiyatı olarak adlandırılan bu oyunlarda 2012 Türkiye, 2013 Hırvatistan, 2014 Avusturya, 2015 İrlanda, 2017 ve 2024 Fransa’da birincilik kazanan Çavuşoğlu, 6 defa dünya şampiyonluğu kazanan ilk Türk masa tenisi sporcusu unvanının da sahibi oldu. Bu büyük başarıyla ülkemizin adını bütün dünyaya tanıttı, duyurdu ve alkışlattı. Altın madalya kazandığı için de Türkiye adına mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. 


YAZARLAR